עשרת הדיברות להרזיה בטוחה

עשרת הדיברות להרזיה בטוחה

  1. מאכילה "בחוץ": כאשר אנו אוכלים מחוץ לבית בבית קפה, מסעדה או אפילו מתארחים, אין לנו באמת אפשרות לשלוט בכמות הצריכה הקלורית בארוחה, אנו לא באים לאסור עליכם חיי הנאה אבל תקחו בחשבון כי רק אתם יכולים לדעת באמת מה נמצא בתבשיל שאתם הכנתם. במסעדה או בבית קפה המנות עשירות לרוב ברטבים עתירי שמן, סוכר, נתרן ועוד. המלצה שלנו היא לכל היותר, בתהליך הדיאטה, להתפנק פעם אחת בשבוע מחוץ לבית ולא יותר
  2. אכלו ירקות: השתדלו לאכול ירקות בשלל צבעיהם, הירקות חשובים לתהליכים חיוניים בגוף שלכם, הירקות גורמות ע"י כמות סיבים תזונתיים נכבדת לתחושת מלאות ושובע ומכאן לאכילה מועטה, הירקות מסייעות לתהליכי העיכול תקינים. ירקות מומלצים: ברוקולי, חסה, סלרי, כרוב, מלפפון וכל משפחת הירוקים.
  3. שתו מים: מים הם סימן חיים, מים מנקים את גופינו מרעלים, שומרים על הכליות שלנו, מאיצים את המטבוליזם, מועילים בעור מתוח ונקי. מים מועילים במתן תחושת שובע ובעיקר כאשר שותים אותם לפני הארוחה. מומלץ לשתות מים בהכפלה של משקל גופכם כפול 0.3.
  4. אכלו פירות אבל בטוב טעם : המון נוטים לחשוב כי פירות דבר בריא ואין על כך ויכוח, אכן פירות הם חשובים בתפריט היומי שלכם וזאת בתנאי שזה נכנס בתפריט מסודר ונספר בצריכת הקלוריות. בפירות יש כמות לא קטנה של סוכר שבקלות עלול להביא אתכם למצב של פלוס קלורי ומכאן להשמנה. הכל מותר בתנאי שהוא נכנס במאזן הקלורי היומי שלכם ולכן איכלו פירות אך בחכמה.
  5. סוכר? התרחקו ממנו כפי שמתרחקים מאש, הסוכר יכול להיחבא בהמון דרכים ותחבולות שאינכם שמים לב כלל. לדוגמה בכל חטיפי ה"בריאות" למיניהם, בכל המיצים ה"טבעיים" ברטבים לסלט , בפירות ובמשקאות קלים.
  6. פעילות גופנית: בעיקר פעילות גופנית אנאירובית (אימוני כוח) , למעשה בניית מסת שריר גם לנשים, כן נשים גם לכן, חשובה מאוד לחיטוב הגוף שכן גוף בעל מסת שריר גבוהה יותר הוא גוף ששורף הרבה יותר קלוריות גם בזמן מנוחה. משל לאוטו שהמנוע שלו גדול יותר כך תהיה צריכת הדלק גדולה יותר.
  7. הכנה מראש: סדרו תמיד את היום או היומיים הבאים מראש ואל תגיעו למצב שאתם רעבים ואין לכם מה לאכול. מצב זה יוביל מהר מאוד לשבירת הדיאטה ולאכילה מכל הבא ליד.
  8. כח ההתמדה: אדם שיישקל כל יום או יומיים ימצא עצמו מהר מאוד מתייאש וזונח את התהליך, מה גם שמשקל לא תמיד מדד נכון להרזיה, מה שהכי מדויק הוא אחוז השומן. מומלץ לבדוק פעם בשבוע ולמי שפחות סקרן אפילו פעם בשבועיים. למי שבכל זאת מתעקש להישקל, יש להישקל בבוקר אחרי ההשכמה.
  9. דיוק : אל תאכלו לפי איך שנראה לכם, אל תחליטו מעצמכם כמה קלוריות עליכם לצרוך. אל תחליטו שכמה שפחות קלוריות כך תהיו חטובים יותר. ה לא עובד כך. תפריט תזונה צריך להיות בנוי מדויק לגובה , למשקל ולפעילות היומית שלכם. ישנם המון מחשבוני קלוריות באינטרנט כדאי לשבת להעמיק ולהבין כיצד זה עובד.
  10. שותפים: נסו להתחבר עם קבוצה או עם משפחה ואו חברים נוספים שנמצאים בתהליך, זה גורם למעין הצבת מטרות, תחרותיות ותמיכה.
ל V LABS יש מוצר אשר יסייע לכם לעבור את התהליך. מעוניינים? לחצו כאן