נשירת שיער

מהי נשירת שיער?

נשירת שיער בקצב אשר נע בין 50 ל- 100 שערות ביום הוא מצב תקין בהחלט. נשירת השיער הנפוצה ביותר היא התדלדלות הדרגתית של השיער בחלק הקדמי של הראש, גם בגברים וגם בנשים. ככל שעולים בגיל,

ניתן להבחין ביותר שערות שנושרות ובהתדלדלות השיער.

מה גורם לנשירת שיער?

יש לא מעט מצבים רפואיים שגורמים לנשירת שיער מוגברת : נטייה גנטית, מחלות מסוימות, אנמיה, מחלות של הקרקפת, שינויים הורמונליים, תרופות, תזונה לקויה, איבוד מהיר של משקל, לידה, לחץ נפשי, מתח ועוד.

ניתן להבחין בין שני גורמים עיקריים – הגורם ההורמונלי (מופיע יותר אצל גברים) והגורם התזונתי. מחקרים רבים מראים כי צריכה מספקת של חסרים תזונתיים עוזרת לטפל בהצלחה בתופעת נשירת השיער.

למשל נמצא כי חסר בברזל, האחראי על גדילת תאים והובלת החמצן לקרקפת משפיע ישירות על נשירת שיער https://www.medicalnewstoday.com/articles/321668.

כמו כן הוכח מחקרית כי רמה נמוכה של ביוטין (ויטמין (B7 מוביל לנשירת שיער. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4989391/

 

מה הקשר בין תזונה לנשירת שיער?

נשירת שיער שמקורה ממחסור תזונתי יכולה לנבוע מחוסרים באבץ, ברזל, בוויטמיןA , E, חלק מקבוצת ויטמיני B (בקבוצה זו נמנים ויטמין B5, ביוטין ,חומצה פולית וויטמין B12), חלבון ומים. 
לוויטמינים ומינרלים אלו ישנה השפעה משמעותית וישירה על נשירת השיער. מומלץ לצרוך מזונות העשירים ברכיבים אלו ובמידת הצורך לקחת תוסף.

 

אבץ אפשר למצוא בדגים, עוף, אגוזים, זרעי דלעת ועוד. ברזל נמצא בעיקר במזונות מן החי כמו בשר, עוף, הודו. אך נמצא גם בקטניות, תרד דגנים מלאים ועוד. ויטמין C משפר את ספיגת הברזל כך שאם אוכלים בשר,
כדאי לאכול גם סלט עם גמבה ולימון העשירים בוויטמין C. כמו כן לא מומלץ לצרוך מוצרי חלב בסמוך לצריכת הברזל. חלבון מלא ניתן למצוא בביצה כאשר בחלמון ניתן למצוא וויטמין A, ביוטין, וויטמין B12 ועוד.

 

לעיתים קשה להגיע לצריכה מספקת דרך התזונה ולכן מומלץ לקחת את תוסף V – MEGA HR שבו יש ריכוזים גבוהים של ויטמינים ומינרלים טבעיים המותאמים לנשירת שיער.
כיוון שלשערה חדשה לוקח זמן לצמוח כדאי להמתין 3 חודשים מרגע נטילת התוסף ועד שיהיו תוצאות נראות לעין. כמו כן יש להקפיד על צריכה מספקת של חלבונים מהמזון (ביצים, עוף דגים, גבינות) ושתיית מים מספקת.

 

בתוסף הטבעי למניעת נשירת שיער V – MEGA HR ניתן למצוא: ויטמין B5, ויטמין E, ברזל, אבץ, עלי סרפד, שורש ג'ינסנג, תמצית דקל, ארכובית, רימון, פלפל שחור, ביוטין וחומצה פולית.
תוסף V – MEGA HR מכיל ויטמינים ומינרלים ספציפיים העוזרים לטיפול בנשירת שיער ופותח בהתבסס על מחקרים מדעיים. פורמולה ייחודית זו מכילה תמציות צמחים ורכיבים ייחודיים העוזרים בספיגה טובה יותר לגוף.

 

כתבה: חיה בר כוכב – תזונאית קלינית

לצפייה במוצר V MEGA HR לחץ כאן